خانه / کامپیوتری / گزارش کارآموزی کافی نت رشته کامپیوتر

گزارش کارآموزی کافی نت رشته کامپیوتر

مقدمه

اینجانب …………. برای کارآموزی کافی نت را انتخاب کرده ام. دلیل انتخابم پرکاری و تنوع کار موجود در کافی نت به دلیل ارتباط این شغل با رشته تحصیلی اینجانب بوده است.

 

همانطور که می دانید در کافی نت خدمات اینترنتی به مردم ارایه می گردد از قبیل: جستجوی مقالات اینترنتی، پرینت، اسکن، دانلود فایل، ارسال ایمیل، ارسال و دریافت فاکس، رایت سی دی، ثبت نام آزمون های سراسری، ثبت نام های ادارات و سازمان های دولتی و بسیاری خدمات دیگر که همه ی آنها در زمینه ی کامپیوتر می باشد. با کارآموزی در کافی نت بسیار خرسند هستم چرا که کار عملی یاد گرفته ام و بخشی از درس هایی که در دانشگاه بصورت واحد تئوری گذرانده ام بصورت کاملا واقعی آشنا شده ام.

امروزه کار با اینترنت به بخشی از زندگی روزمره مردم تبدیل شده است، اما بدلیل مشغله هایی که همه دارند فرصت کافی برای انجام تمامی کارهای خود ندارند برای همین بخشی از امور اینترنتی خود را به متصدی کافی نت واگذار می کنند و این امر موجب می شود که یک شاخه کاری مناسب در حوزه کامپیوتر فراهم گردد.

در پایان این قسمت لازم است از جناب آقای …………… استاد گرامی و ارجمند خود تشکر ویژه ای داشته باشم که در طی گذراندن مراحل کارآموزی همواره راهنمای بنده بودند.

معرفی محل کارآموزی

کافه اینترنت internet café یا سایبر کافه cybercafé به مکانی گفته میشه که تعدادی کامپیوتر اونجاست که به اینترنت پر سرعت متصل هستند . این سیستم ها به کاربران اجاره داده میشود . کاربران می تونن با پرداخت مبلغ مشخصی چند دقیقه یا چند ساعت از اینترنت اونجا استفاده کنند . اولین کافه اینترنت در سال ۱۹۸۸ با نام Electronic Café در شهر سئول ( کره جنوبی ) راه اندازی شد . این کافی نت توسط Ahn Sang-Su و Keum Nuri رو به روی دانشگاه Hongik قرار داشت . تو این کافی نت ۲ تا کامپیوتر ۱۶ بیتی وجود داشت که به شبکه وصل بودن . حالا جالبه بدونید که اولین کافی نت امریکا در سال ۱۹۹۱ در شهر San Francisco توسط Wayne Gregori با نام SF NET راه اندازی شد ؛ یعنی سه سال بعد از کره جنوبی . در سال ۱۹۹۴ مفهوم کافی نت به شکل امروزی در شهر لندن – انگلیس توسط Ivan Pope با نام Cybercafé راه اندازی شد .در سایبر کفه دسترسی کامل به اینترنت فراهم شده بود .

 

فهرست مطالب

لوازم و تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی کافی نت

کارهایی که انجام داده ام

آشنایی با نرم افزار مدیریت کافی نت

آموزش نرم افزار DeepFreez

آشنایی با بستن پورت های USB  در ویندوز

دستورالعمل پلیس فتا برای کافی نت ها

 

نوع فایل: Word
حجم: ۳٫۳۹ مگابایت
 زبان: فارسی
  لینک دانلود: دانلود کنید

درباره mpagent

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

3 × سه =